Kávovo-banánová zmrzlina

March 19, 2016

Od Alexandry....

"Bola to výzva: Dve hlavné suroviny-káva a banán... a impulz pre moju kreativitu. Vznikla z toho geniálna zmrzlina. A nemusí to byť ani zmrzlina-aj pre milovníkov krémových dezertov servírovaných v pohári, pekne vychladených, to určite bude neodolateľná lahôdka. Takže moja nová  KÁVOVO-BANÁNOVÁ ZMRZLINA"

Suroviny:
- 1 banán
- veľmi silná čierna káva /varím 2 PL mletej zrnkovej kávy s 1 dcl vody/
- 2 PL kokosového cukru
- 1 PL medu
- 250 g mascarpone
- 70 ml šľahačkovej smotany


Postup:
Kávový krém: 

Uvarenú silnú kávu precedím a osladím kokosovým cukrom. Trošku kávy odložím na prelievanie vrstiev krému /asi 1 PL/. Ešte raz ju prevarím-zredukujem vodu tak na 50ml a prevarím s 50ml šľahačkovej smotany. Nechám vychladiť na kockách ľadu. Po vychladnutí vyšľahám kávovú šľahačku /šľahám ju tiež na kockách ľadu, oveľa lepšie sa vyšľahá-pozor na prešľahanie-nerobíme kávové maslo grin emoticon /. Pridám 125 g mascarpone a ešte chvíľu šľahám.

Banánový krém:
Banán roztlačím vidličkou, pridám 1 PL medu a 125 g mascarpone. Všetko spolu vyšľahám.

Krémy vrstvím do mištičiek na zmrazovanie, ak to má byť iba chladený krémový dezert-naservírujte si ho striedaním krémov do pohárov. Každú vrstu krému prekvapkám polovicou kávovej lyžičky silnej kávy, z ktorej som si trošku odložila. 
Nedalo mi nespraviť ešte kávovo-čokoládovú polevu-veľmi jednoducho: 20 ml šľahačkovej smotany prevarím so zvyšnou silnou kávou a rozpustím v tom kocku 74%-tnej čokolády.

 

 

Please reload

join us

 for the 

PARTY

Recipe Exchange @ 9pm!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now