top of page

Malinovo-kokosové rezy s celozrnnou špaldovou múkou

Ingrediencie (veľkosť silikónovej formy: 20x24 cm): …na piškótu: 12 dkg celozrnnej špaldovej múky 1 kávová lyžica sódy bikarbóny 4 dkg kokosového oleja 1 dl mlieka (použila som čerstvé domáce kokosové mlieko) 2 žĺtka 4-5 dkg kokosového/ trstinového cukru, xilitu (Použila som kokosový cukor, lebo ten sa dá so žĺtkom krajšie vyšľahať. Ako vidíte aj piškóta je tmavšia)

kôra 1/2 citróna 1 čajová lyžica čerstvej citrónovej šťavy …na malinovú vrstvu: 25 dkg malín (môžu byť aj mrazené, ale vtedy odmrazené maliny dôkladne odkvapkajte) 2 bielka kvapky čerstvej citrónovej šťavy 5 dkg kokosu 10 dkg práškového erytritolu (môže byť aj iné sladidlo práškového typu)

Postup:

1. Pomiešame múku, sódy bikarbóny.

2. Vyšľaháme žĺtka s cukrom/sladidlom, pridáme roztopený kokosový olej (nie horúci!), mlieko, čerstvú citrónovú šťavu, a citrónovú kôru.

3. Spojíme zmesi a prelejeme ju ju do vymastenej, posypanej formy (veľkosť 20-24 cm). Pečieme v predhriatej rúre na 160° cca 10-12 minút.

4. Medzitým pripravíme sneh: bielka s kvapkami citrónovej šťavy dôkladne vyšľaháme.

5. K snehu opatrene (!) pridáme práškový erytritol, pomiešame a pridáme aj kokos, na konci aj maliny. Fakt opatrne pridávajte, miešajte!

6. Na upečenú, trošku vychladnutú piškótu pekne nanesieme malinovo-kokosový sneh.

7. Koláčik pečieme na 150° 30 minút a potom na 180° 10 minút IBA Z HORA. Radšej čas za čas kontrolujte, aby sa sneh pred časom neprepiekol. Po upečení snehu, koláč ešte nevyberieme z rúry. Trošku otvoríme dvere rúry, ale koláč tam necháme ešte hodinku.

join us

 for the 

PARTY

Recipe Exchange @ 9pm!

bottom of page