top of page

Hummus s červenou repou


Niekedy si už myslím, že som som fakt posadnutá s tým pečením/varením. Môj priateľ je veľký gurmán, takže často navštevujeme (hlavne) tzv. bistrá. Momentálne takýto názov miest, ktoré podávajú jedlo je dosť "in" a čo sa mi v nich páči, že neponúkajú každodenné typy jedál, ale rôzne "aj menej zvyčajné" kombinácie chutí z kvalitných surovín. A prečo som posadnutá? Vždy keď niečo nové ochutnám, hneď začnem rozmýšľať ako, z čoho, či by som to vedela doma pripraviť. Takto sa vznikol aj môj hummus s červenou repou…:)

Ako už mnohí viete, základom hummusu je cícer. Cícer má v sebe veľa vlákniny, železa, draslíka, neobsahuje lepok a konzervovaním nestráca takmer nič zo svojich účinných zložiek. O pozitívnych účinkoch červenej repy už ani nehovorím...

Ingrediencie:

10 dkg uvarenej červenej repy

35 dkg (už uvareného) cíceru

2 polievkové lyžice=45g tahini pasty (sezamovej pasty)

4 g cesnaku

1 veľká polievková lyžica čerstvej citrónovej šťavy

1 čajová lyžica himalájskej soli (+/- podľa chuti)

1/5 kávová lyžica mletého kmína (+/- podľa chuti)

štipka čierneho korenia (+/- podľa chuti)

0,8-1 dl vody (v ktorej sme varili cícer, alebo tekutina z konzervu)

Postup:

1. Červenú repu zabalíme do alobalu a upečieme v rúre pri 200° za 30-45 minút (podľa veľkosti). Treba počkať, kým repa vychladne, až potom ošúpať a nakrájať.

2. Kúsky červenej repy spolu s cícerom a ďalšími ingredienciami dáme do (účinného) sekáčika a nasekáme, rozmixujeme, pomiešame, až kým dostaneme krémovú konzistenciu.

join us

 for the 

PARTY

Recipe Exchange @ 9pm!

bottom of page