top of page

Tiramisu cheesecake

Do takéhoto teplého počasia sa asi viacej hodia takéto osviežujúce cheesecaky z chladničky, však? :)

Je to vlastne nepečený cheesecake (iba piškótu treba upiecť), avšak do krému som dala 2 žĺtka...veď aj pravé talianske Tiramisu sa vyrába so surovými vajíčkami. Preto odporúčam použiť čerstvé vajíčka, ktorých pôvod poznáte ;)

Ingrediencie (priemer tortovej formy 16 cm): …na piškótu: 1 vajíčko

kvapky čerstvej citrónovej šťavy 1 polievková lyžica vody 2,5 dkg múky z ovsených vločiek 1 štipka sóda bikarbóny sladidlo (sypké) nahrádzajúce 4 dkg cukru …na krém: 25 dkg mascarpone syru 25 dkg nízkotučného krémového tvarohu 0,5 dl mlieka 1 kávová/čajová lyžica instantnej kávy sladidlo (sypké) nahrádzajúce 16 dkg cukru 1-2 polievkové lyžice rumu vanilka/vanilková aróma 2 žĺtky (chutí lepšie so žitkami, avšak môžete vynechať) 1,2 dkg želatíny (použila som bežnú potravinársku želatínu od Liany) …na polevu: 0,3-0,4 dl mlieka 1 čajová lyžica inštantnej kávy ...na posypanie:

kakao Postup:

1. Predhrejeme rúru na 175°.

2. Vajíčko rozdelíme, žĺtka pomiešame s vodou a sladidlom.

3. Vyšľaháme bielko s kvapkami čerstvej citrónovej šťavy.

4. Pomiešame múku a sóda bikarbónu.

5. Pomiešame žĺtkovú zmes so snehom, pridáme aj múčnu zmes a dôkladne pomiešame.

6. Piškótu upečieme za 10 minút.

7. Piškótu pokvapkáme zmesou mlieka a kávy. Môžeme do piškóty spraviť diery vidličkou, aby sa viacej nasiakla tekutinou.

8. Želatínu namočíme do mlieka.

9. PrIpravíme krém: Pomiešame syr, tvaroh, kávu, sladidlo/cukor, rum, vanilku/vanilkovú arómu a žĺtky.

10. Želatínovú zmes roztopíme na miernom ohni a potom pridáme ku krému. Dôkladne pomiešame. Každopádne si prečítajme návod na prípravu na sáčku želatíny!

11. Krém prelejeme do tortovej formy na piškótu (nech nie je už piškóta horúca) a tortičku dáme do chladničky na min. 6 hodín.

12. Pred podávaním posypeme povrch kakaom.

join us

 for the 

PARTY

Recipe Exchange @ 9pm!

bottom of page