top of page

Raňajkové pusinky

Výborný nápad nielen na raňajky, ale aj na desiatu, či len tak na cestu. Chutia famózne aj na druhý a aj tretí deň, navyše sa mi zdá, že sú deň, čo deň aj trošku sladšie :)

Ingrediencie:

1 vajíčko 2 polievkové lyžice (roztopeného) kokosového oleja 13 dkg medu 1 polievková lyžica (čerstvej) pomarančovej šťavy - podľa mňa aj citrónová je OK vanilka alebo vanilková aróma 1/2 kávová lyžica sušenej pomarančovej kôry - odporúčam použiť BIO kvalitu (možno nahradiť kôrou čerstvého pomaranča) 5,5 dkg múky z ovsených vločiek štipka soli 1/2 kávová lyžica škorice (+podľa chuti) 1/2 kávová lyžica sóda bikarbóny 15 dkg ovsených vločiek 2 dkg kokosu 4 dkg nasekaných vlašských orechov (možno nahradiť mandľami, atď.) 4 dkg hrozienok (ak sú príliš veľké kúsky, treba ich rozkrájať) +budeme potrebovať aj naberačku na zmrzlinu Postup:

1. Pomiešame prvých šesť ingrediencií: vajíčko, olej, med, šťavu, vanilku a pomarančovú kôru.

2. Pomiešame múku, soľ, škoricu a sóda bikarbónu. Pridáme zvyšok ingrediencií ( ovsené vločky, kokos, orechy a hrozienka) a dôkladne pomiešame.

3. Tekutú zmes dôkladne pomiešame s múčnou.

4. Počkáme 5-10 minút a pomocou a pomocou naberačky na zmrzlinu poukladáme kopčeky na papier na pečenie. Ja mám doma iba takú plastickú nekvalitnú naberačku, ktorú som musela skoro po každom "naberaní” namočiť do vody , aby sa do nej zmes nenalepila.

5. Pečieme v prehriatej rúre pri 175° cca 12-15 minút.

join us

 for the 

PARTY

Recipe Exchange @ 9pm!

bottom of page